КАТП » Корисна інформація » Штрафи за самовільне захоронення відходів

Штрафи за самовільне захоронення відходів

Багато людей притримуються думки про те, що краще самовільно закопати та знищити відходи, а ніж сплачувати кошти ( до того ж «мізерні» кошти) за надані послуги по вивезенню та захороненню відходів.

Вимушені Вас засмутити, наслідком самовільного спалювання рослинності або її залишків та опалого листя на землях без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища є накладення штрафу відповідно до ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

1. Порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, зберігання, видалення, утилізації та захоронення тягне за собою адміністративну відповідальність:

  • - на громадян - в розмірі від двадцяти до вісімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів (від 340 грн. до 1340 грн.);
  • - на посадових осіб - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 грн. до 1700 грн.).

2. Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів тягнуть за собою накладення штрафу:

    • - на громадян - від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( від 340 грн. до 1360 грн.);
    • - на посадових осіб та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( від 850 грн. до 1700 грн.).

Крім того, згідно ст. 42 Закону України «Про відходи», особи, винні в порушенні законодавства про відходи, в разі самовільного розміщення чи видалення відходів або поводження з відходами, що призвело до забруднення навколишнього природного середовища, несуть не тільки дисциплінарну, адміністративну, цивільну відповідальність, а навіть кримінальну.

Виникає питання: «Навіщо ж заробляти собі правопорушення та сплачувати нечувані штрафні санкції?».

Для отримання більш детальної інформації та укладання договорів щодо надання послуг на збирання, вивезення та захоронення твердих побутових відходів, а також вивезення рідких нечистот та внесення поточної плати і заборгованості за надані послуги просимо мешканців та приватних підприємців звертатися до абонентського відділу Кременчуцького комунального автотранспортного підприємства 1628, що знаходиться по вул. Левка Лук’яненка 48/75 або за тел. 75-85-48 та 75-85-47 (відділ реалізації).